כמה כסף מקבלים על תאונת עבודה

כמה כסף מקבלים על תאונת עבודה

פיצויים בעקבות תאונת עבודה

אחת השאלות הראשונות ביותר שעורך דין העוסק בתחום תאונות עבודה היא: “כמה כסף מקבלים על תאונת עבודה?”. התשובה לשאלה זאת מורכבת מעשרות פרמטרים שונים היכולים להשפיע כאשר מחשבים סכום פיצוי תאונת עבודה:

  • נכות תמידית – נפגעים אשר נקבעו להם אחוזי נכות ע”י הביטוח הלאומי זכאים לפיצוי הכולל בתוכו את הפסד השכר עד לגיל הפרישה לפנסיה – כמו כן נכללים בפיצויים סבל לנפגע וכל ההטבות הסוציאליות להן היה זכאי במסגרת עבודתו (דמי הבראה, חופשות וכו’).
  • אחוזי נכות – זהו אחד הפרמטרים החשובים ביותר לגבי סכום הפיצויים המתקבל, ככל שאחוזי הנכות גבוהים יותר כך הפיצוי הינו גבוה יותר (ההבדלים יכולים לבוא לידי ביטוי בין אלפי שקלים בודדים לבין פיצויים המגיעים למיליוני שקלים במצטבר במשך השנים). הועדה הרפואית של ביטוח לאומי היא זאת שקובעת את אחוזי הנכות, במקרים של פגיעה בעבודה, וזאת לפי המצב הרפואי של הנפגע (ההחלטה הסופית מתקבלת בדרך כלל לאחר תקופת שיקום לאחר הפגיעה, כאשר ניתן להחליט על תפקוד הנפגע והאם הוא יכול להמשיך בעבודתו באופן מלא, חלקי או אינו יכול לחזור כלל לעבודתו).
  • פציעות ללא נכות – כאשר הפציעה אינה גורמת לנכות (מכות יבשות, שברים פשוטים וכו’), הפיצויים יחושבו עבור התקופה שעברה מרגע תאונת העבודה ועד למועד לסיום הטיפול בתיק, החישוב כולל הוצאות רפואיות, הפסד שכר, סבל וכאב. בדרך כלל סכום פיצוי על תאונת עבודה במקרים אלו עומד על אלפי שקלים ועד עשרות אלפי שקלים – בתשלום חד פעמי (בהתאם להפסד ההכנסה ולחומרת הפציעה).
  • פיצויים על פוסט טראומה – נפגעים רבים סובלים מפוסט טראומה לאחר תאונת העבודה (חרדות, קשיים בשינה בלילה, הזעת יתר וסימפטומים נוספים). ביטוח לאומי מכיר בפגיעה נפשית העלולה להיגרם עקב הפציעה.

התהליך של תביעת תאונת עבודה וקבלת פיצויים בעקבות תאונת עבודה הוא בדרך כלל מסורבל, ארוך וכרוך בבירוקרטיה רבה. במרבית המקרים, הפקידים בביטוח לאומי אינם נוטים להקל על הנפגעים לממש את זכויותיהם הרפואיות. על למנת למצות בצורה הטובה ביותר את הזכויות המגיעות לכם עפ”י חוק מומלץ להתייעץ ולהיעזר בעורך דין מומחה בתחום על מנת שידריך אתכם ויכין אתכם בצורה הטובה ביותר כיצד להיערך לדיוני הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי לקביעת דרגת הנכות שלכם. כמו כן, העורך דין יעזור לכם למלא את המסמכים הדרושים, יצרף חוות דעת של רופאים מומחים וידאג לכך שכל המסמכים הנחוצים יימסרו בזמן.

חברת עורכי דין ורדי רונן הינה משרד מוביל בתחום המשפט הפלילי, המנהליוהאזרחי, המשרד מעניק ליווי ומעטפת משפטית במקרים של תאונות עבודה, צוות המשרד יסייע לכם לקבל את מירב הזכויות והפיצויים המגיעים לכם עפ”י חוק. אם אתם רוצים לשמוע מידע נוסף על פיצויים תאונת עבודה, הגעתם לכתובת הנכונה!

התקשרו עוד היום לטלפון: 074-7031122 או לטלפון נייד: 054-4685988 או צרו קשר כאן,  לבירור מצבך המשפטי, זכויותיך וקבלת ייעוץ ראשוני חינם.

ליעוץ ראשוני חינם צור קשר